statystyki szczegółowe

Aktualności

Nie ma mocnych na BŁYSKAWICĘ!

• autor: gzlzslapszenizne, 2016-08-08 10:06

Kolejny turniej Pucharu Wójta Gminy Łapsze Niżne i po raz kolejny piłkarze z Kacwina okazują się najlepsi. W finale pokonali po pasjonującym i niezwykle emocjonującym meczu drużynę KS Łapsze Niżne 3:2. Na najmniejszym stopniu podium stanęli debiutanci w rozgrywkach, drużyna KS Husarz Łapsze Wyżne, która w małym finale w rzutach karnych ograła ekipę OSP Łapszanka. Tytuł najlepszego zawodnika przyznano Dawidowi Gałowicz (Błyskawica Kacwin), najlepszym bramkarzem został Matusz Milaniak (Błyskawica), zaś królem strzelców został Arkadiusz Topór (KS Łapsze Niżne).

I półfinał:

OSP Łapszanka – Błyskawica Kacwin 0:2 (0:0)
Bramki: Handzelek Daniel; Tomasz Jacek

II półfinał:

KS Łapsze Niżne – KS Husarz Łapsze Wyżne 6:0 (2:0)
Bramki: Sulir Przemysław; Topór Arkadiusz 3x; Krawontka Kamil; Bryja Paweł

Mecz o III miejsce:

OSP Łapszanka – KS Husarz Łapsze Wyżne 2:2 (0:0) – karne 2:3
Bramki: Krzysztofiak Konrad 2x – Kuruc Piotr 2x

Ekipa Husarzy szybko objęła prowadzenie za sprawą Piotrka Kuruca, który kilka minut później podwyższył na 2:0. Waleczna drużyna z Łapszanki się nie poddawała i w końcówce meczu doprowadziła do wyrównania. W konkursie jedenastek więcej spokoju wykazali zawodnicy z Łapsz Wyżnych i to Oni cieszyli się z zdobycia brązowego medalu.

Finał:
KS Łapsze Niżne – Błyskawica Kacwin 2:3 (1:1)
Bramki: Bryja Piotr; Topór Arkadiusz – Szpernoga Marek; Rataj Łukasz; Julian Boute

Mecz godny finału, spotkały się dwie najlepsze drużyny turnieju i to było widać na boisku. Początkowo akcji jak na lekarstwo, jednak z czasem obydwie ekipy się rozkręciły. Błyskawica wyszła na prowadzenie po bramce Marka Szpernogi, który wykorzystał długie podanie z środka pola, oszukał defensywę i bez problemu skierował piłkę do siatki. Kilka minut później obrońca trofeum mógł podwyższyć prowadzenie, jednak piłka po strzale Szpernogi ostemplowała słupek. Kilka chwil później Bryja Piotr doprowadził do wyrównania.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Kacwina, co przyniosło im rzut karny, jednak poszkodowany Julian Boute trafił w słupek, a dobitka Rataja Łuksza powędrowała nad bramką. Rataj zrewanżował się kilka minut później wyprowadzając ekipę Mistrzów Gminy na prowadzenie, które nie trwało długo bowiem swój dzień miał Topór Arkadiusz. Pięknym strzałem doprowadził do remisu. Obydwie drużyny nadal walczyły o bramkę, co udało się ekipie Błyskawicy, Julian Boute wykończył akcję i Kacwin prowadził 3:2. Do odrabiania strat rzucili się Łapszanie, jednak nie mogli znaleźć sposobności na bramkarza Kacwina, który popisał się dwiema fantastycznymi interwencjami. Topór kropnął potężnie z 18 metrów, wszyscy widzieli już piłkę w bramce, jednak na jej drodze stanął Mateusz Milaniak, wyciągnął się jak struna i końcem palców zdołał skierować piłkę na rzut rożny. W końcówce kropkę nad i mógł postawić Julian Boute jednak na posterunku był bramkarz KS Łapsze Niżne. Po ostatnim gwizdku w obozie Kacwinian zapanowała euforia.

Puchary oraz pamiątkowe medale wręczył Wójt Gminy Łapsze Niżne wraz z Przewodniczącym Rady Gminy.