Gminne Zrzeszenie LZS w Łapszach Niżnych - strona oficjalna

Mecz o III miejsce: Skałki Trybsz - Łapszanka 1-2

Finał: KS Łapsze Niżne - Błyskawica Kacwin 1-2

Bramki dla Błyskawicy: Jacek Tomasz, Jakub Kuszczak

2 sierpnia na boisku sportowym w Łapszach Niżnych odbył się tegoroczny finał Pucharu Wójta Gminy Łapsze Niżne. Przez eliminacje nie przebrnęła drużyna KS Niedzica, która przegrała z Łapszanką 3:0, a następnie ze Skałkami Trybsz 3:1. W pierwszym meczu półfinałowym los skojarzył drużynę Skałek Trybsz z Błyskawicą Kacwin. Spotkanie od początku ułożyło się po myśli obrońców tytułu, którzy wygrali zasłużenie 5:1. W drugim spotkaniu półfinałowym drużyna KS Łapsze Niżne również w hokejowych rozmiarach pokonała drużynę Łapszanki 8:3.

LZS Skałki Trybsz – Błyskawica Kacwin 1:5

KS Łapsze Niżne – Łapszanka 8:3

Spotkanie o III miejsce, które toczyło się w przyjacielskiej atmosferze, wygrała drużyna Łapszanki 2:1. Jeszcze kilka minut przed końcem meczu wydawało się, że o tym, kto stanie na najniższym stopniu podium zadecydują rzuty karne.  Ekipa Łapszanki wyprowadziła kontrę, która przyniosła im rzut karny, a tego na bramkę zamienił Daniel Jendrusiak.

Łapszanka – LZS Skałki Trybsz 2:1

Finał dostarczył ogromnych emocji. Już na początku spotkania zawodnik Błyskawicy Kacwin - Jacek Tomasz pięknym strzałem z rzutu wolnego dał prowadzenie ekipie Błyskawicy. Drużyna KS Łapsze Niżne starała się odrobić straty, jednak ich akcje był szybko neutralizowane. Dopiero osłabienie (druga żółta kartka dla obrońcy Łapsz) notabene sprawiło, iż gospodarze turnieju rzucili się do ataku. Przyniosło to efekt, bowiem KS Łapsze Niżne doprowadził do remisu. Druga bramka dla A-klasowca wisiała w powietrzu, jednak to Błyskawica wyszła na prowadzenie, którego już nie oddała do końca spotkania.

Królem strzelców został Janusz Stanek (KS Łapsze Niżne), najlepszym zawodnikiem wybrano Szczepana Szewczyka z Błyskawicy Kacwin, zaś bramkarzem turnieju przedstawiciele drużyn wskazali Józefa Kałafuta z Łapsz Niżnych.

Błyskawica Kacwin – KS Łapsze Niżne 2:1

W pierwszym meczu półfinałowym zmierzą się starzy znajomi, tj. LZS Skałki Trybsz oraz LZS Błyskawica Kacwin. Poczatek spotkania o 13:00. Następnie KS Łapsze Niżne podejmie drużynę Łapszanki, planowo mecz rozpocznie się o 14:20.

Gra toczy się systemem 2x30 minut, w przypadku remisu zarządza się serie rzutów karnych. Przegrani z obu półfinałów tworzą parę i walczą o III lokatę, zaś zwycięzcy grają o I miejsce.

Tytułu broni drużyna Błyskawicy Kacwin, która przed rokiem w finale pokonała drużynę Łapszanki 2:0. Z obecnych finalistów to Błyskawica najwięcej razy sięgała po Puchar Wójta Gminy Łapsze Niżne (sześciokrotnie), następnie Trybsz (3 razy) i KS Łapsze Niżne (raz). Ekipa Łapszanki od niedawna rozpoczęła grę w Pucharze Wójta, zatem dopiero zapisują swe karty historii.

Autor: Treść:pozostało znaków:

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Gminne Zrzeszenie realizuje w 2022 roku projekt pn.: "Wsparcie rozwoju sportu amatorskiego na terenie Gminy Łapsze Niżne", który jest finansowany z środków budżetu Gminy Łapsze Niżne

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.